סגל אקדמי

דן מרום

פרופ' דן מרום

ראש מחלקת פיסיקה יישומית
ברגמן 202
02-6584851
קרא עוד

דן מרום קוח

תחומי עניין מחקריים :

המחקר שלי מרוכז בטכנולוגיות של אינפורמציה ותקשורת, ספציפית אנו בוחנים איך נוכל לתמוך בדור התקשורת האופטית הבא באמצעות חדשנות ברכיבים פוטוניים. לפיכך, אנו חוקרים: התקני מוליכי גלים לסינון אורכי גל/אופנים מרחביים; הדפסה תלת-מימדית של מבנים ננופוטוניים על סיב אופטי; מתגי מוליכי-גל על שבב מבוססי ממס (MEMS); מוליכי-גל פולימריים מאולחים בננו-חלקיקים; מתגי סיבים אופטיים ואורכי גל; עיבוד אינפורמציה אופטי אולטרה-מהיר; ריבוב מרחבי וריבוב אורכי גל; תקשורת קוונטית.

 

קראו פחות
ניר בר-גיל קוח

פרופ׳ ניר בר-גיל

יועץ לדוקטורט בפיסיקה יישומית
ברגמן 214
02-6584441

קרא עוד

ניר בר-גיל קוח

תחומי עניין מחקריים : 

טכנולוגיות קוונטיות, בהקשר של אינפורמציה קוונטית, חישה קוונטית וסימולציות קוונטיות. אנו מפתחים כלים חדשים, הכוללים שיטות שליטה ומניפולציה של מערכות קוונטיות מרובות חלקיקים ופתוחות, בהקשר של מדע קוונטי בסיסי, מחשוב קוונטי, וחישה מגנטית של מערכות מצב מוצק (כולל חומרים דו-ממדיים כמו גרפן, מגנטים דו-ממדיים וכו').

קראו פחות
ori_katz

פרופ׳ אורי כץ

ברגמן 206
02-65-86364

קרא עוד

אורי כץ קוח

תחומי עניין מחקריים:

דימות אופטי, מיקרוסקופית לייזר סורק, אנדוסקופיה, דימות פוטואקוסטי, טומוגרפיה אקוסטו-אופטית, דימות אולטראסוני, חישה ״מעבר לפינה״, מכ״ם אופטי, קוהרנטיות פיזור ותופעות ספקל, שיטות חישוביות מתקדמות לשחזור תמונות ואותות (compressed sensing, deep learning), הולוגרפיה והולוגרפיה דיגיטלית, שליטה ועיצוב חזית גל דיגיטלית

 

קראו פחות
יוסף פלטיאל

פרופ׳ יוסף פלטיאל

ברגמן 201
02-65-85760

קרא עוד

פלטיאל 1

פלטיאל 2

תחומי עניין מחקריים : 

מטרת הקבוצה של פלטיאל היא לנצל מולקולות וחלקיים ננומטרים המשפיעים על פני השטח של התקנים קיימים על מנת ליצור דרך לשלב את מכניקת הקוונטים בהתקנים העובדים בטמפרטורת החדר.  בהתאם לכך הקבוצה גם משלבת פיזיקה קלאסית עם קוהרנטית קוונטית ומחקה ביולוגיה קוונטית. מומחיות הקבוצה היא התקנים ננו-מטרים, גלאים, מקורות, והתקני לוגיקה וזיכרון. מאמץ רב מושקע באלקטרוניקה מבוססת ספינים המשתמשת במולקולות כיראליות.

 

קראו פחות
לירון שטרן

ד"ר לירון שטרן

יועץ מוסמך בפיסיקה יישומית
ברגמן 211
02-6584364

קרא עוד

אמיר קפואה קוח

תחומי עניין מחקריים :

  • מעגלים חשמליים מבוססי ספין
  • המרת זרמי מטען לזרמי ספין
  • דינמיקה של מגנטיזציה
  • תהליכים מגנטיים מהירים
  • אפקט ספין הול ואינטראקציית ספין מסילה
  • פאזות טופולוגיות של חומרים

 

 

 

 

 

 

 

 

קראו פחות